Novinky

 

Úspech na Majstrovstvách Slovenska vo Wushu 2013

19.03.2013, 1910 Naši medailisti na MS vo Wushu 2013

Dňa 16.3.2013 sa v Starej Turej pod záštitou Slovenskej Asociácie Čínskeho Wushu uskutočnili Majstrovstvá Slovenska vo Wushu 2013. Wushu, čo v preklade znamená bojové umenia, v súčasnosti kandiduje o zaradenie medzi olympijské športy.

Na Majstrovstvách sa súťažilo v rôznych kategóriách ako zostavy bez a so zbraňou, sanda, čo je fullkontaktný športový zápas, kde sú povolené údery, kopy a hody, qingda (light kontakt) a tuishou, čo je zápas kde sa môžu používať len techniky hodov, bez úderov a kopov.

Stredoslovenský kraj sa na Majstrovstvách Slovenska vo Wushu nestratil. Dva spriatelené kluby: Európske centrum čínskej kultúry a bojových umení Wujiquan a Čínsky Wushuguan Slovensko, ktoré pôsobia v Banskej Bystrici a v Brezne, vyslali 6 reprezentantov, ktorí získali dohromady 7 zlatých a 1 striebornú medailu, čím sa zaradili medzi absolútnu slovenskú špičku v čínskych bojových umeniach.

  • Marek Školuda získal 2 zlaté medaily v kategóriách taiji forma bez zbrane a qingda a striebornú medailu v kategórii taiji forma so zbraňou.
  • Paula Bolcárová získala zlatú medailu v kategórii tuishou - ženy.
  • Stanislav Kološta získal 2 zlaté medaily v kategóriách sanda do 80kg a tuishou do 80kg.
  • Marián Laššák získal 2 zlaté medaily v kategóriách sanda nad 80kg a tuishou nad 80kg.

Fotky a videá zo sútaže pridáme čoskoro.

Tréningy v Banskej Bystrici

28.02.2013, 1545

Vďaka dohode o spolupráci medzi 3 školami wushu v banskobystrickom kraji sme dospeli k spoločným tréningom v Banskej Bystrici v priestoroch na Kapitulskej 5, 1.poschodie. Presný rozvrh tréningov nájdete v sekcii Výuka, podsekcia Tréningy.

 

27.02.2013, 1606

Ako vidíte, stránky dostali nový moderný dizajn, ktorý sa dúfam bude páčiť. A postupne teraz popridávame aj nový obsah, hlavne v podobe nových fotografií do galérie. Okrem toho pracujeme aj na obnovení tréningov a vôbec chodu klubu.