Novinky

 

Prijatie do rodiny Wujiquan

13.08.2013, 0603 Majster Yu a Marek

Dňa 10.8.2013 bol Marek na základe doporučenia Mariána Laššáka oficiálne prijatý za ďalšieho "rodinného" žiaka 8.generácie štýlu Wujiquan. Majster Yu Qingdi a wushu bratia Marián a Martin Laššákovci a Stano Kološta pripravili obrad prijatia za žiaka, ktorý prebehol v priestoroch našej spoločnej školy. Týmto chceme vyjadriť úctu majstrovi a všetkým žiakom Wujiquan a zároveň prísľub, že budeme spoločne pracovať na rozvoji Wujiquan, wushu a priateľstva.

 

 

 

Ponuka v letnom období

08.07.2013, 1408
Individuálna výučba bojových umení

Ponúkame Vám individuálnu (max.4 cvičenci naraz) výuku bojových umení, zameranú na základy, princípy, sebaobranu a využitie wushu v bežnom živote. Cena je 25,- Eur na hodinu a osobu, termín treba dohodnúť telefonicky na 0905 218753.

Individuálna výučba čínskeho jazyka

Popri výuke wushu ponúkame aj výučbu čínskeho jazyka, individuálnou formou, pre začiatočníkov aj mierne pokročilých. Cena je 30,- Eur za hodinu na osobu, termín dohodnúť telefonicky.

Pravidelné tréningy v júli

Tréningy v júli prebiehajú v utorok a vo štvrtok na Kapitulskej 5 alebo vonku v parku. Tréningy v iných termínoch sa dajú dohodnúť telefonicky.

Na medzinárodnej súťaži v Trnave opäť úspešní

03.07.2013, 1335
Medzinárdný turnaj wushu v Trnave 29.6.2013

Na súťaži v Trnave, organizovanej Milanom Surgošom z klubu Plachtiaci orol, naše dve školy už súťažili pod spoločným názvom WUGYM a opäť sme dokázali svoje kvality. V kategórií tuishou získal Stano Kološta zlatú medailu, Marek Školuda jr. striebornú, v kategórií qingda (ľahký kontakt) získal Marek Školuda jr. zlato a v kategórií xushi (zápasenie detí) Roman Ryšian zlato. Marián Laššák a Marek Školuda sr. sa postarali tentokrát o rozhodovanie kontaktných kategórií tuishou a qingda. Tešíme sa na ďalšie kvalitné súťaže a nových záujemcov o wushu!

Stretnutie s majstrami wushu v Anyang

25.04.2013, 0657

Počas pár dní pracovnej cesty v Anyangu v Henane sa mi podarilo stretnúť a pohovoriť aj s niektorými majstrami wushu, ako napr. profesor Ma Aimin, vynikajúci bývalý reprezentant provincie Henan a v súčasnosti odborník na teóriu a históriu wushu, Feng Yulong, majster shaolinských štýlov, či Zhang Zhiyong, bývalý špičkový reprezentant a tréner čínskeho zápasu shuaijiao. Všetci sú odhodlaní napomôcť rozvoju wushu na Slovensku!

 

Stretnutie s majstrami Xingyi

15.04.2013, 0519
Prijatie u majstrov Xingyi v Pekingu

Vďaka kungfu bratovi Baoluo som mal tú česť sa zúčastniť na prijímacom ceremoniáli dvoch nových žiakov majstra Wang Deli, žiaka žijúcej legendy Xingyi Zhang Baoyanga. Starý majster Zhang je napriek vysokému veku stále vitálny a cvičí každý deň. Pochválil aj našu slovenskú pálenku domácej produkcie...:-) S majstrom Wang Deli sme ráno pocvičili v parku, pričom pozitívne zhodnotil moju úroveň kungfu...

 

Pozdrav z Číny

15.04.2013, 0518
Večierok k 30.výročiu Pekingskej asociácie Sunshi taiji

Pozdravujem všetkých priaznivcov wushu z Pekingu. Po súťaži tradičného wushu tento rok pod názvom "Pohár Sun Jianyun", kde som sa z časových dôvodov zúčastnil len ako čestný hosť, som mal príležitosť stretnúť sa a vymeniť si skúsenosti s majstrami Sunshiquan z celej Číny.

 

Naše školy v médiách

04.04.2013, 0934
Rozhovor o Číne a wushu v rádiu Slobodný vysielač

Dňa 27.3.2013 od 17.00 do 20.00 sme spolu s Mariánom Laššákom debatovali o Číne, wushu a ďalších zaujímavých témach v relácií Chlieb náš každodenný s Borisom Korónim. Link na reláciu http://www.slobodnyvysielac.sk/chlieb-nas-kazdodenny/m5/p19/r7.

Propagácia v TV Hronka

Dňa 3.4.2013 sme spolu s Mariánom boli hosťami relácie Náš hosť v regionálnej TV Hronka. Rozprávali sme sa najmä o wushu, rozvoji na Slovensku, našich školách a tréningoch a budúcnosti wushu v Banskej Bystrici. Relácia pribudne v archíve TV hronka čoskoro http://www.hronka.tv/index.php?page=nas-host.

Pozývame týmto všetkých záujemcov o kvalitný tréning wushu na spoločné tréningy wujiquan, sunshiquan, taiji, sanda...

Celoslovenská súťaž vo Wushu v Komárne

28.03.2013, 0911 Naši medailisti z Komárna

Dňa 24.3. sa náš klub spolu so školou Wujiquan zúčastnil Celoslovenskej súťaže v Shaolin, wushu, taiji a gymnastike v Komárne, poriadanej Federation Shaolin Slovakia. Na pomerne dobre zorganizovanej a obsadenej súťaži sa naše školy opäť nestratili...dúfame, že aj tieto úspechy prilákajú ďalších záujemcov o wushu na pravidelné tréningy v Banskej Bystrici a Brezne.

  • Marek Školuda st. - 2 strieborné medaily za formy taiji s a bez zbrane
  • Marek Školuda ml. - strieborná medaila v ľahkom kontakte
  • Stano Kološta - zlato za ľahký kontakt, striebro za zápasenie tuishou a striebro za formy wujiquan
  • Marián Laššák - 2 zlaté medaily za zápasenie tuishou a za formy wujiquan
  • Roman Ryšian - 4. miesto v ľahkom kontakte