Novinky

 

Tréningy počas letných prázdnin 2018

24.06.2018, 1852

Milí priatelia, tento týždeň budú posledné tréningy v tomto školskom roku (pondelok a streda). Počas letných prázdnin budeme cvičiť podľa možnosti vonku, vopred si dohodneme termíny a miesto, dáme si vedieť správou na webe, cez sms alebo na nejakom komunikačnom kanále (FB, wechat, ...).

Prajem vám všetkým krásne leto, príjemné prežitie letných prázdnin, relax a podľa možnosti aj veľa cvičenia v prírode...

Úspech reprezentácie SR na MS v tradičnom kungfu 2017 v Číne

18.11.2017, 1931 Reprezentácia SR na MS v tradičnom kungfu 2017 v Číne

Po dlhšej dobe pracovnej vyťaženosti opäť prinášame dobrú správu.

Náš reprezentačný team SAČW získal 8 medajlí na MS v Číne!

Pod vedením prezidenta SAČW Mareka Školudu sa team, zložený z 7 cvičencov z 5 klubov wushu zúčastnil na 7.ročníku Majstrovstiev sveta v tradičnom wushu/kungfu, tentokrát v meste Emeishan priamo pod jednou zo známych hôr tradície bojových umení v Číne. V silnej konkurencií vyše 1300 cvičencov z viac ako 60 krajín sveta sa naši reprezentanti nestratili a získali 2 strieborné a 6 bronzových medajlí, z toho 2 bronzové získal predseda a hlavný tréner klubu Wushu Akadémia BB, Mgr. Marek Školuda, v kategóriách ostatné štýly taijiquan a ostatné štýly taiji meč, kde cvičil zostavy päsť a meč štýlu Sun taiji.

Nech je tento úspech inšpiráciou pre všetkých cvičencov wushu na Slovensku.

Dúfame, že aj pre záujemcov o čínske bojové umenia v BB je táto správa motiváciou pre pridanie sa k nám! Tešíme sa na nových členov a priateľov.

Cvičenie od septembra 2017

04.09.2017, 0855

Milí priatelia, od dnes, t.j.4.9.2017, začíname zasa cvičiť v telocvični "na Kačici" v pondelok od 18hod a v stredu od 19hod.

Radi privítame aj nových záujemcov!

Tešíme sa na vás!

V prípade otázok volajte 0905218753.

Cvičenie počas školských prázdnin

02.07.2017, 1008

Milí priatelia, posledný tréning v telocvični v tomto školskom roku bol v stredu. Počas prázdnin je telocvičňa zatvorená, preto budeme podľa záujmu cvičiť vonku. Predbežne sme sa dohodli na dni pondelok až štvrtok, večer od 17hod. v Mestskom parku (pri ZŠ Murgašova, resp. Ekonomickej fakulte UMB). Cvičenie si budeme potvrdzovať na tejto stránke na ľavej strane v odkazoch.

Prajem za Wushu Akadémiu všetkým príjemné a pohodové letné prázdniny!

Úspech slovenskej výpravy na MS v Taiji !

17.11.2016, 2125 Slovenskí medailisti na MS v Taiji

Za Wushu Akadémiu Banská Bystrica som sa zúčastnil spolu s reprezentantmi Školy čínskeho wushu BA a Wushu Centra Stará Turá v mene Slovenskej asociácie čínskeho wushu druhého ročníka majstrovstiev sveta v taijiquan, tentokrát poriadaných vo Varšave. Na súťaži sa zúčastnilo viac ako 300 súťažiacich z takmer 40 krajín sveta. Popri MS vo wushu a v tradičnom wushu je to jedna z najväčších súťaží poriadaných IWUF (International Wushu Federation). V takejto konkurencií sa 4 reprezentantom zo SR podarilo získať 2 zlaté a 3 bronzové medaile, pričom 2 zlaté patria práve Wushu Akadémií BB. Dúfam, že v budúcnosti budeme pokračovať vo vynikajúcich výkonoch nielen na tréningoch, ale aj na domácich a medzinárodných súťažiach. Aj touto cestou chcem pozvať na naše tréningy všetkých záujemcov o toto krásne bojové umenie a šport a motivovať všetkých k intenzívnemu cvičeniu. WUSHU JIAYOU !!!

Propagácia WUSHU vo firme MESNAC

17.11.2016, 2112 4 školy wushu v Trenčanskej Teplej

Dňa 5.10. sa 4 školy wushu (Wushu Akadémia BB, Wushu Centrum Stará Turá, Lam Ga Hung Kuen Bytča a Wushu klub Trnava) v mene Slovenskej asociácie čínskeho wushu zúčastnili otvorenia novej výrobnej a montážnej haly čínskej firmy MESNAC na Slovensku. Otvorenia sa zúčastnil aj veľvyslanec ČĽR v SR JE p. Lin Lin a predseda VÚC TN p. Baška a tiež mnohí významní predstavitelia z oblasti gumárenského a pneumatikárskeho priemyslu. Naše 20minútové vystúpenie zožalo mohutný potlesk a páčilo sa všetkým prítomným. Aj takéto prezentácie sú dôležitou formou propagácie WUSHU na Slovensku. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie a dúfame vo väčšiu účasť klubov združených pod SAČW!

Nábor nových cvičencov a tréningy v šk.roku 2016/17

06.09.2016, 2329
Nábor nových cvičencov a tréningy v šk.roku 2016/17

Cvičenie počas letných prázdnin 2016

11.07.2016, 1131 cvičenie v lete v krásnej prírode Slovenska

Moji milí wushuisti, počas letných prázdnin si hlavne oddýchnite, zrelaxujte, naberte nové sily či už do štúdia na školách alebo do práce.

Tréningy si dohodneme na wechate, resp.telefonicky. Utorky a štvrtky máme stále k dispozícií telocvičňu PZ pri krajskom riaditeľstve v tradičnom čase. Ostatné termíny a miesta si dohodneme priebežne...

Ak by mal ktokoľvek záujem o súkromné či skupinové tréningy, kontaktujte ma osobne na

0905 218 753

Krásne letné prázdniny vám všetkým !!!